Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria Świeca i Wspólnicy wygrywa sprawę przeciwko Polskiej Spółce Gazownictwa

17.06.2016, 14:36; Aktualizacja: 17.06.2016, 14:47
 • Wyślij
 • Drukuj

Chodziło o przypadek rzekomego bezumownego pobierania gazu.

Reklama

PSG domagało się zapłaty kwoty kilkukrotnie przekraczającej rzeczywiste zużycie gazu od najemcy lokalu, który po podpisaniu umowy najmu, nie zawarł nowej umowy na dostarczanie paliwa gazowego.

Właściciel lokalu chcąc rozwiązać dotychczasową umowę, złożył w siedzibie dostawcy gazu protokół przekazania lokalu. W toku postępowania pełnomocnicy pozwanej spółki podnieśli argument, że czynność ta nie wyczerpuje wymogu rozwiązania umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

Sąd zgodził się z tym stanowiskiem i uznał umowę zawartą przez wynajmującego z dostawcą gazu za obowiązującą. W konsekwencji uznał, że pobór odbywał się na podstawie powyższej umowy i powództwo PSG zostało oddalone.

Pozwaną reprezentowała adwokat Katarzyna Kamienowska oraz aplikant adwokacki Konrad Kacprzak współpracujący na co dzień z Kancelarią Świeca i Wspólnicy.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.