Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria Świeca i Wspólnicy wygrywa sprawę przeciwko Polskiej Spółce Gazownictwa

17.06.2016, 14:36; Aktualizacja: 17.06.2016, 14:47
 • Wyślij
 • Drukuj

Chodziło o przypadek rzekomego bezumownego pobierania gazu.

Reklama

PSG domagało się zapłaty kwoty kilkukrotnie przekraczającej rzeczywiste zużycie gazu od najemcy lokalu, który po podpisaniu umowy najmu, nie zawarł nowej umowy na dostarczanie paliwa gazowego.

Właściciel lokalu chcąc rozwiązać dotychczasową umowę, złożył w siedzibie dostawcy gazu protokół przekazania lokalu. W toku postępowania pełnomocnicy pozwanej spółki podnieśli argument, że czynność ta nie wyczerpuje wymogu rozwiązania umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

Sąd zgodził się z tym stanowiskiem i uznał umowę zawartą przez wynajmującego z dostawcą gazu za obowiązującą. W konsekwencji uznał, że pobór odbywał się na podstawie powyższej umowy i powództwo PSG zostało oddalone.

Pozwaną reprezentowała adwokat Katarzyna Kamienowska oraz aplikant adwokacki Konrad Kacprzak współpracujący na co dzień z Kancelarią Świeca i Wspólnicy.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.