Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Brexit odbije się na zarobkach prawników

27.06.2016, 23:01; Aktualizacja: 27.06.2016, 23:04

Brytyjskie kancelarie prawne są oszołomione wynikiem referendum w sprawie członkostwa w UE. Niektóre po cichu rozważają już zamrożenie wynagrodzeń i zmniejszenie liczby stażystów z krajów unijnych.

Reklama

Jak donosi portal branżowy „The Lawyer”, jedna z dużych londyńskich firm prawniczych planuje wycofać się z wcześniejszej decyzji o podniesieniu wynagrodzenia młodszych prawnikom bez uprawnień zawodowych o 1 tys. funtów, a tym, którzy dopiero co zdali egzaminy zawodowe – o 3 tys. funtów. Czerwiec i lipiec to okres, kiedy wielkie kancelarie prawne z reguły decydują o zarobkach pracowników na najbliższy rok. W opinii „The Lawyer” niektóre z nich mogą zweryfikować swoje budżety w związku narastającą niepewnością gospodarczą.


Pozostało jeszcze 42% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.