Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

CDZ zaangażowana w pomoc pro bono

04.07.2016, 14:07; Aktualizacja: 04.07.2016, 14:25
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto wspiera program pro bono Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.

Reklama

W czerwcu b.r. oba podmioty zawarły umowę o współpracy merytorycznej. CDZ będzie wspierać PTPA w świadczeniu nieodpłatnej pomocy prawnej w sprawach związanych z przestrzeganiem praw człowieka, w szczególności w celu zapewnienia prawnej ochrony przed nierównym traktowaniem i wszelkimi formami dyskryminacji.

Kancelaria będzie reprezentowała osoby wskazane przez PTPA przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym, sądami administracyjnymi, organami ścigania, organami administracji publicznej, Europejskim Trybunałem Praw Człowieka i innymi organami międzynarodowymi, które chronią prawa i wolności jednostki.

Prawnicy z ramienia CDZ zaangażowani w projekt to: wspólnicy Ewa Don-Siemion i Piotr Kryczek, oraz prawnik Weronika Papucewicz.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.