Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nowy of counsel w Góralski & Goss Legal

29.07.2016, 09:03; Aktualizacja: 29.07.2016, 10:17
 • Wyślij
 • Drukuj

Radca prawny Jacek Wędrowski zasili szeregi działów medycznego i farmaceutycznego oraz transakcyjnego.

Reklama

Dr Jacek Wędrowski jest radcą prawnym, specjalizuje się w zagadnieniach prawno-regulacyjnych i transakcyjnych, w tym z obszaru sektora energetycznego, ochrony środowiska i sektora medycznego.

Ma wieloletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych kancelariach prawniczych oraz w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych, gdzie pracował jako prawnik wewnętrzny (in-house counsel) dla globalnych korporacji amerykańskich działających w Europie Centralnej i na Dalekim Wschodzie. Ostatnio doradzał m.in. przy projektach dotyczących: infrastruktury kolejowej i drogowej dla międzynarodowego wykonawcy (podmiotu giełdowego) działającego w Polsce i w Europie Środkowowschodniej, następstw środowiskowych energetyki odnawialnej, przeprowadzenia wielojurysdykcyjnych badań klinicznych oraz wprowadzania na rynek nowych technologii medycznych.

Wielokrotnie reprezentował podmioty gospodarcze przed sądami powszechnymi, sądami arbitrażowymi (w kraju i zagranicą), przed Sądem Najwyższym, Naczelnym Sądem Administracyjnym i Trybunałem Konstytucyjnym.

Mecenas Wędrowski był rekomendowany jako wewnętrzny prawnik korporacyjny (in-house counsel) przez Stowarzyszenie Menedżerów w Polsce. Jego umiejętności menedżerskie zostały również docenione przez magazyn „Forbes”.

Wykładowca prawa w akademickich programach MBA (Rotterdam University, Tiffin University, WSHiFM im. Fryderyka Skarbka). Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sądownictwa Polubownego.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.