Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

RK Legal wygrywa postępowanie w sprawie polisolokaty

07.07.2016, 18:23; Aktualizacja: 08.07.2016, 11:49
 • Wyślij
 • Drukuj

Warszawski sąd unieważnił umowę ubezpieczenia grupowego na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym „PARETO II”, zawartą pomiędzy Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie EUROPA S.A. oraz Open Finance S.A. Oznacza to, że tysiące klientów posiadających ubezpieczenie PARETO II będzie mogło żądać zwrotu całości wpłaconych środków, niezależnie od tego jaka jest aktualna wartość ich rachunków - informuje kancelaria Rączkowski, Kwieciński Adwokaci, która reprezentowała klientkę towarzystwa w tym sporze.

Reklama

Sprawę przed sądem prowadził mec. Tomasz Majkowycz.

Jeżeli sąd drugiej instancji utrzyma w mocy orzeczenie Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa wszyscy klienci posiadający ubezpieczenie PARETO II będą mogli żądać zwrotu całości wpłaconych środków, niezależnie od tego jaka jest aktualna wartość ich rachunków.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.