Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria CDZ doradcą Grupy Capital Park

18.07.2016, 13:39; Aktualizacja: 18.07.2016, 13:45
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto doradcą Grupy Capital Park przy utworzeniu joint venture z Grupą Akron dotyczącego centrum handlowego w Swarzędzu.

Reklama

Doradztwo CDZ objęło przeprowadzenie analizy prawnej due diligence nieruchomości oraz spółki joint venture, opracowanie struktury transakcji we współpracy z doradcami podatkowymi, przygotowanie oraz negocjacje umowy joint venture, dokumentów korporacyjnych oraz struktury finansowania w ramach grupy kapitałowej.

Nadzór nad transakcją w zakresie tworzenia joint venture sprawował Szymon Skiendzielewski, wspólnik kancelarii, a Aleksandra Szyszko-Kamińska, radca prawny specjalizujący się w projektach joint venture i transakcjach M&A, była odpowiedzialna za przygotowanie całości dokumentacji i przeprowadzenie transakcji.

W związku z projektem modernizacji centrum handlowego, prawnicy z CDZ doradzali także spółce joint venture w związku z pozyskaniem finansowania bankowego. Prace dotyczące przygotowania dokumentacji kredytowej i zabezpieczeń prowadził Szymon Skiendzielewski, przy wsparciu Daniela Kozłowskiego, adwokata specjalizującego się w finansowaniu transakcji.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.