Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Coraz więcej fikcyjnych kancelarii

01.08.2016, 12:56; Aktualizacja: 01.08.2016, 13:59
 • Wyślij
 • Drukuj

Ich liczba w Anglii i Walii podwoiła się od 2012 r. Połowa z nich to klony już istniejących kancelarii prawnych.

Reklama

Solicitors Regulation Authority (SRA), instytucja nadzorująca wykonywanie zawodu adwokata w Anglii i Walii, w 2015 r. i 2014 r. odnotowała ponad 700 skarg dotyczących fikcyjnych firm.

Oszuści najczęściej zakładają fałszywe strony internetowe i adresy mailowe oraz podają nieprawdziwe numery telefonów, aby zmylić potencjalnych klientów i wyciągnąć od nich jak najwięcej pieniędzy. Z raportu SRA wynika, że w ostatnim czasie szczególną popularnością cieszy się metoda na "starszego prawnika". Naciągacze po prostu podszywają się pod rzeczywistych adwokatów i zwracają się do przedsiębiorstw o dokonanie przelewu za fakturę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.