Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Coraz więcej fikcyjnych kancelarii

01.08.2016, 12:56; Aktualizacja: 01.08.2016, 13:59
 • Wyślij
 • Drukuj

Ich liczba w Anglii i Walii podwoiła się od 2012 r. Połowa z nich to klony już istniejących kancelarii prawnych.

Reklama

Solicitors Regulation Authority (SRA), instytucja nadzorująca wykonywanie zawodu adwokata w Anglii i Walii, w 2015 r. i 2014 r. odnotowała ponad 700 skarg dotyczących fikcyjnych firm.

Oszuści najczęściej zakładają fałszywe strony internetowe i adresy mailowe oraz podają nieprawdziwe numery telefonów, aby zmylić potencjalnych klientów i wyciągnąć od nich jak najwięcej pieniędzy. Z raportu SRA wynika, że w ostatnim czasie szczególną popularnością cieszy się metoda na "starszego prawnika". Naciągacze po prostu podszywają się pod rzeczywistych adwokatów i zwracają się do przedsiębiorstw o dokonanie przelewu za fakturę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.