Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dentons doradzał APS Holding

02.08.2016, 14:13; Aktualizacja: 02.08.2016, 14:31
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria doradzała APS Holding w nabyciu dwóch portfeli należności zagrożonych (non-performing loans) o łącznej wartości 1,33 miliarda euro.

Reklama

Pierwszy portfel NPL o wartości 1,07 miliarda euro APS Holding nabył od międzynarodowego banku, działającego na rynku rumuńskim. Była to największa tego typu transakcja na rynku Europy Południowo-Wschodniej. Drugi, o nominalnej wartości 261 milionów euro, został kupiony od Intesa Sanpaolo Bank Romania. Obydwa portfele obejmują należności zabezpieczone i niezabezpieczone, kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz kredyty detaliczne, zabezpieczone przede wszystkim na nieruchomościach mieszkaniowych, komercyjnych i przemysłowych.

Prawnicy kancelarii Dentons doradzali we wszystkich prawnych i strukturalnych zagadnieniach dotyczących transakcji.

W projekcie uczestniczyli: Takura Kawai, partner w warszawskim biurze Dentons odpowiedzialny za kompleksowe relacje z klientem, partnerzy Mathilde Lattard i Frédéric Feyten z biura Dentons w Luksemburgu, którzy doradzali luksemburskiej spółce sekurytyzacyjnej APS w zagadnieniach prawnych, regulacyjnych i podatkowych oraz partner Jiří Tomola z biura Dentons w Pradze, który doradzał w aspektach transakcji realizowanych pod prawem czeskim.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.