Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dentons doradzał APS Holding

02.08.2016, 14:13; Aktualizacja: 02.08.2016, 14:31
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria doradzała APS Holding w nabyciu dwóch portfeli należności zagrożonych (non-performing loans) o łącznej wartości 1,33 miliarda euro.

Reklama

Pierwszy portfel NPL o wartości 1,07 miliarda euro APS Holding nabył od międzynarodowego banku, działającego na rynku rumuńskim. Była to największa tego typu transakcja na rynku Europy Południowo-Wschodniej. Drugi, o nominalnej wartości 261 milionów euro, został kupiony od Intesa Sanpaolo Bank Romania. Obydwa portfele obejmują należności zabezpieczone i niezabezpieczone, kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz kredyty detaliczne, zabezpieczone przede wszystkim na nieruchomościach mieszkaniowych, komercyjnych i przemysłowych.

Prawnicy kancelarii Dentons doradzali we wszystkich prawnych i strukturalnych zagadnieniach dotyczących transakcji.

W projekcie uczestniczyli: Takura Kawai, partner w warszawskim biurze Dentons odpowiedzialny za kompleksowe relacje z klientem, partnerzy Mathilde Lattard i Frédéric Feyten z biura Dentons w Luksemburgu, którzy doradzali luksemburskiej spółce sekurytyzacyjnej APS w zagadnieniach prawnych, regulacyjnych i podatkowych oraz partner Jiří Tomola z biura Dentons w Pradze, który doradzał w aspektach transakcji realizowanych pod prawem czeskim.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.