Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Bierć Siwik & Partners wygrywa sprawę dla PORR przed KIO

04.08.2016, 11:47; Aktualizacja: 04.08.2016, 12:03
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria była pełnomocnikiem spółki PORR Polska Infrastructure SA (PORR) w dwóch postępowaniach odwoławczych przed KIO dotyczących przetargu na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 710.

Reklama

W wyniku wniesionego przez kancelarię odwołania KIO nakazała ponowne badanie i ocenę ofert z uwzględnieniem oferty PORR pierwotnie odrzuconej przez zamawiającego jako niezgodnej z SIWZ oraz stanowiącej czyn nieuczciwej konkurencji. W drugim postępowaniu odwoławczym zarzuty konkurencyjnego wykonawcy zostały w całości oddalone, przy wsparciu argumentacji kancelarii.

Klienta przed KIO w obu postępowaniach reprezentował partner kancelarii Robert Siwik, szef zespołu zamówień publicznych kancelarii.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.