Sobota, 3 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jedyna zagraniczna kancelaria prawna w Korei Północnej zawiesza działalność

05.08.2016, 11:34; Aktualizacja: 05.08.2016, 11:53
 • Wyślij
 • Drukuj

Hay, Kalb & Associates, pierwsza i jedyna jak dotąd firma prawnicza w Pjongjang założona przez obcokrajowca, ogłosiła, że z powodów biznesowych i geopolitycznych nie jest w stanie dalej funkcjonować.

Reklama

Kancelaria jest wspólnym przedsięwzięciem rządu północnokoreańskiego oraz Michaela Haya, obywatela Francji i Wielkiej Brytanii. Przez 12 lat reprezentował on zagranicznych klientów w Pjongjangu. Głównie byli to inwestorzy, którzy ostatnio dotkliwie odczuli nałożone na Koreę Północną sankcje.

Przed kilkoma dniami Hay wydał oświadczenie, w którym tłumaczył, że decyzję o zawieszeniu swojej działalności podjął po gruntowanej analizie "stale pogarszających się stosunków regionalnych na Półwyspie Koreańskim" oraz pogłębiającej się międzynarodowej izolacji Korei Północnej. Jego zdaniem nie należy się spodziewać w tym względzie żadnych pozytywnych zmian co najmniej do czasu zaprzysiężenia nowego prezydenta USA w styczniu 2017 r.

Jak podaje Reuters, według cenzusu z 2008 r. Korea Północna ma ponad 8 tys. absolwentów prawa (połowa mieszka w Pjongjangu). Większość jest zatrudniona przez państwo.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.