Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jedyna zagraniczna kancelaria prawna w Korei Północnej zawiesza działalność

05.08.2016, 11:34; Aktualizacja: 05.08.2016, 11:53
 • Wyślij
 • Drukuj

Hay, Kalb & Associates, pierwsza i jedyna jak dotąd firma prawnicza w Pjongjang założona przez obcokrajowca, ogłosiła, że z powodów biznesowych i geopolitycznych nie jest w stanie dalej funkcjonować.

Reklama

Kancelaria jest wspólnym przedsięwzięciem rządu północnokoreańskiego oraz Michaela Haya, obywatela Francji i Wielkiej Brytanii. Przez 12 lat reprezentował on zagranicznych klientów w Pjongjangu. Głównie byli to inwestorzy, którzy ostatnio dotkliwie odczuli nałożone na Koreę Północną sankcje.

Przed kilkoma dniami Hay wydał oświadczenie, w którym tłumaczył, że decyzję o zawieszeniu swojej działalności podjął po gruntowanej analizie "stale pogarszających się stosunków regionalnych na Półwyspie Koreańskim" oraz pogłębiającej się międzynarodowej izolacji Korei Północnej. Jego zdaniem nie należy się spodziewać w tym względzie żadnych pozytywnych zmian co najmniej do czasu zaprzysiężenia nowego prezydenta USA w styczniu 2017 r.

Jak podaje Reuters, według cenzusu z 2008 r. Korea Północna ma ponad 8 tys. absolwentów prawa (połowa mieszka w Pjongjangu). Większość jest zatrudniona przez państwo.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.