Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dwa dni w biurze na tydzień wystarczą

31.08.2016, 11:14; Aktualizacja: 31.08.2016, 16:03
 • Wyślij
 • Drukuj

Londyńska kancelaria Schillings zakomunikowała swoim pracownikom, że wystarczy, jeśli będą pojawiać się w biurze dwa razy w tygodniu. To propozycja w ramach nowego programu elastycznego zatrudnienia

Reklama

Jak powiedział branżowemu magazynowi "The Lawyer" Christopher Mills, partner w Schilling, pod koniec przyszłego roku połowa personelu kancelarii nie będzie prawnikami. Firma, aby przyciągnąć najlepszych specjalistów i konsultantów od rozwoju biznesowego i informatyki, postanowiła więc uatrakcyjnić na ich potrzeby warunki zatrudnienia.

Elastyczny czas pracy nie jest jednak obowiązkowy, chociaż większość z tych, których obowiązki pozwalają na rzadsze przychodzenie do biura, zdecydowała się na taką opcję. Kiedy muszą pojawić się w siedzibie firmy, za pośrednictwem specjalnego programu mogą sobie zarezerwować tam biurko.

Podobne rozwiązania w ostatnich latach wprowadziły też u siebie inne brytyjskie kancelarie, w tym Dentons i White & Case. Clifford Chance, Linklaters i Herbert Smith Freehills na razie umożliwiły skorzystanie z elastycznego zatrudnienia tylko swoim partnerom.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.