Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dwa dni w biurze na tydzień wystarczą

31.08.2016, 11:14; Aktualizacja: 31.08.2016, 16:03
 • Wyślij
 • Drukuj

Londyńska kancelaria Schillings zakomunikowała swoim pracownikom, że wystarczy, jeśli będą pojawiać się w biurze dwa razy w tygodniu. To propozycja w ramach nowego programu elastycznego zatrudnienia

Reklama

Jak powiedział branżowemu magazynowi "The Lawyer" Christopher Mills, partner w Schilling, pod koniec przyszłego roku połowa personelu kancelarii nie będzie prawnikami. Firma, aby przyciągnąć najlepszych specjalistów i konsultantów od rozwoju biznesowego i informatyki, postanowiła więc uatrakcyjnić na ich potrzeby warunki zatrudnienia.

Elastyczny czas pracy nie jest jednak obowiązkowy, chociaż większość z tych, których obowiązki pozwalają na rzadsze przychodzenie do biura, zdecydowała się na taką opcję. Kiedy muszą pojawić się w siedzibie firmy, za pośrednictwem specjalnego programu mogą sobie zarezerwować tam biurko.

Podobne rozwiązania w ostatnich latach wprowadziły też u siebie inne brytyjskie kancelarie, w tym Dentons i White & Case. Clifford Chance, Linklaters i Herbert Smith Freehills na razie umożliwiły skorzystanie z elastycznego zatrudnienia tylko swoim partnerom.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.