Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sukces klienta Crido Legal w sporze o unijne dofinansowanie

05.09.2016, 17:43; Aktualizacja: 05.09.2016, 18:06
 • Wyślij
 • Drukuj

Klient kancelarii uzyskał ponad 2 mln zł odszkodowania od województwa łódzkiego.

Reklama

Zakończony prawomocnie spór pomiędzy polskim przedsiębiorcą a instytucją pośredniczącą (Centrum Obsługi Przedsiębiorcy) dotyczył odmowy wypłaty dofinansowania ze środków europejskich.

Klient Crido Legal realizował projekt inwestycyjny, w ramach którego nabył innowacyjne maszyny do obróbki skrawaniem oraz rozpoczął produkcję, zgodnie z umową o dofinansowanie zawartą z instytucją pośredniczącą. Instytucja po zakończeniu projektu wypowiedziała umowę i w ciągu ponad sześciu lat sporu konsekwentnie odmawiała wypłaty całości dofinansowania na rzecz klienta, powołując się na brak innowacyjności zakupionych maszyn, nieprawidłowości w zamówieniach czy nieosiągnięcie niektórych wskaźników projektu.

Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który zmienił zaskarżony przez Crido Legal wyrok sądu I instancji i w całości uwzględnił roszczenie klienta.

Ze strony kancelarii sprawę prowadzili prawnicy: Krzysztof Brysiewicz, Milena Różyc i Agnieszka Rzemieniewska.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.