Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dentons i teherańska kancelaria będą współpracować

06.09.2016, 15:29; Aktualizacja: 06.09.2016, 15:44
 • Wyślij
 • Drukuj

Firma Dentons Europe nawiązała współpracę z irańską kancelarią Arman Pirouzan Parvine Legal Institute (APP) z siedzibą w Teheranie.

Reklama

10-osobową grupą prawników APP kieruje partner Navid Rahbar-Sato, posiadający uprawnienia do wykonywania zawodu w Stanach Zjednoczonych i Iranie. Zespół, z siedzibą w Teheranie, będzie doradzał międzynarodowym klientom w zakresie zagadnień prawnych dotyczących m.in. prawa spółek, projektów infrastrukturalnych, kwestii regulacyjnych, rynków kapitałowych, prawa pracy oraz postępowań sądowych.

Z kolei zespół irański, działający w ramach Dentons, składający się z prawników w randze partnerów i associates mówiących po persku (farsi), we współpracy z partnerami z biur w Europie, Wielkiej Brytanii, na Bliskim Wschodzie i Azji, doradza klientom w zakresie sankcji i inwestycji w Iranie w sektorach turystycznym, motoryzacyjnym, handlowym i energetycznym.

Dentons współpracował z Navidem Rahbar-Sato przy rekrutacji prawników irańskich do APP. Prawnicy ci zostali przeszkoleni przez partnerów z zespołu irańskiego, z którymi ściśle współpracują.

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.