Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy wygrywa sprawę dla Dariusza Michalczewskiego

17.10.2016, 15:27; Aktualizacja: 20.10.2016, 08:43
 • Wyślij
 • Drukuj

Sąd Unii Europejskiej w Luksemburgu unieważnił kolejny znak towarowy firmy FoodCare w ramach sporu jaki toczy się od kilku lat pomiędzy spółką, a Dariuszem Michalczewskim.

Reklama

5 października Sąd Unii Europejskiej oddalił skargę spółki FoodCare na decyzję Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w Alicante, którą unieważniono zarejestrowany na rzecz FoodCare znak towarowy T.G.R. ENERGY DRINK, z uwagi na jego zgłoszenie w złej wierze (sygn. T-456/15).

Sąd UE uznał podobieństwo oznaczeń T.G.R. ENERGY DRINK i Tiger Energy Drink. Tak daleko idące podobieństwo oznaczeń sąd ocenił jednoznacznie – jako „wolę wywołania w odczuciu konsumenta, jeśli nie błędu, to przynajmniej skojarzenia między spornym znakiem towarowym a oznaczeniem Tiger Energy Drink”. Na tej podstawie sąd uznał, że znak T.G.R. Energy Drink jest zmodyfikowaną wersją oznaczenia Tiger.

Dariusza Michalczewskiego reprezentowali prawnicy z kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.

Stanowisko FoodCare Sp. z o.o.: "Spółka FoodCare nie zgadza się z oceną faktów dokonaną przez sąd i rozważa wniesienie odwołania. W szczególności nie podziela oceny przesłanki działania w złej wierze, która jej zdaniem wynikła z uwagi na nieuwzględnienie treści umów promocyjnych zawartych pomiędzy stronami w 2003 oraz 2005 r. Sąd przyjął w uzasadnieniu wyroku, że treść tych umów nie ma znaczenia dla oceny zachowania FoodCare przy zgłoszeniu znaku T.G.R. ENERGY DRINK, wystarczający jest fakt że strony łączył stosunek kontraktowy aby stwierdzić złą wiarę po stronie FoodCare. Spółka kwestionuje sposób dokonanej wykładni prawa unijnego oraz oceny faktów dokonanej przez pryzmat błędnej wykładni.

Sąd bezzasadnie dokonał również oceny podobieństwa znaku T.G.R. Energy Drink do wcześniejszych znaków zarejestrowanych na rzecz Dariusza Michalczewskiego podczas gdy podstawą orzekania był jedynie przepis dotyczący zgłoszenia w złej wierze."

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.