Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelaria CMS doradzała AIG

25.10.2016, 11:32; Aktualizacja: 25.10.2016, 11:39
 • Wyślij
 • Drukuj

Kancelaria CMS świadczyła usługi doradcze dla American International Group, w związku ze sprzedażą części biznesu ubezpieczeniowego na rzecz Fairfax.

Reklama

Prawnicy z warszawskiego biura pracowali przy polskiej części transakcji, w ramach międzynarodowego zespołu CMS wspierającego AIG w Europie Środkowo-Wschodniej.

W wyniku transakcji o wartości około 240 mln USD, Fairfax dokona zakupu biznesu AIG w Argentynie, Chile, Kolumbii, Urugwaju, Wenezueli i Turcji, Bułgarii, w Czechach, na Węgrzech, w Polsce i na Słowacji. Transakcja wymaga jeszcze uzyskania odpowiednich zgód od organów regulacyjnych.

Kancelaria CMS współpracowała z amerykańską kancelarią Debevoise & Plimpton LLP, która była globalnym doradcą AIG przy tej transakcji. Na czele zespołu CMS świadczącego usługi doradcze na rzecz AIG stała Helen Rodwell, partner i szef praktyki korporacyjnej CMS w Europie Środkowo-Wschodniej. Wsparcie ze strony warszawskiego biura CMS obejmowało doradztwo transakcyjne (Izabela Gębal, Rafał Kluziak), regulacyjne (Ewa Świderska, Krzysztof Góźdź), podatkowe (Andrzej Pośniak, Karol Kozłowski, Piotr Nowicki) oraz w zakresie: ochrony danych osobowych (Marcin Lewoszewski, Adrianna Zdanowicz), prawa pracy (Przemysław Stobiński) i prawa ochrony konkurencji (Małgorzata Urbańska, Krzysztof Sikora).

PS

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.