Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Stołeczna adwokatura zażenowana sama sobą

21.03.2015, 20:11; Aktualizacja: 31.03.2015, 12:29

Kompromitacja – tak najczęściej warszawscy adwokaci kwitowali to, co wydarzyło się podczas sobotniego zgromadzenia stołecznej izby. Podobnie jak blisko rok temu kłótnie proceduralne i frakcyjne przepychanki przesądziły o przerwaniu obrad. Tym razem ich owocem będą też zapewne postępowania dyscyplinarne.

Reklama

Przed rozpoczęciem zgromadzenia największej w Polsce izby adwokackiej wielu jej członków nieśmiało marzyło, iż może tym razem uda się wyjść poza odwieczne spory o wysokość diet działaczy samorządowych czy składek członkowskich i poruszyć w otwartej dyskusji inne, nie mniej palące problemy związane z funkcjonowaniem stołecznych adwokatów w dzisiejszej rzeczywistości rynkowej. To właśnie dla nich sobotnie zgromadzenie musiało okazać się największym rozczarowaniem.


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.