Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Stołeczna adwokatura zażenowana sama sobą

21.03.2015, 20:11; Aktualizacja: 31.03.2015, 12:29

Kompromitacja – tak najczęściej warszawscy adwokaci kwitowali to, co wydarzyło się podczas sobotniego zgromadzenia stołecznej izby. Podobnie jak blisko rok temu kłótnie proceduralne i frakcyjne przepychanki przesądziły o przerwaniu obrad. Tym razem ich owocem będą też zapewne postępowania dyscyplinarne.

Reklama

Przed rozpoczęciem zgromadzenia największej w Polsce izby adwokackiej wielu jej członków nieśmiało marzyło, iż może tym razem uda się wyjść poza odwieczne spory o wysokość diet działaczy samorządowych czy składek członkowskich i poruszyć w otwartej dyskusji inne, nie mniej palące problemy związane z funkcjonowaniem stołecznych adwokatów w dzisiejszej rzeczywistości rynkowej. To właśnie dla nich sobotnie zgromadzenie musiało okazać się największym rozczarowaniem.


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.