Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rezygnacja była jedynym możliwym wyjściem

01.04.2015, 07:06; Aktualizacja: 01.04.2015, 07:13

Z nieznanych mi powodów dziekan ostrze swojej krytyki wymierzył w członków komisji. Jego wypowiedzi zupełnie pomijają przy tym to, co legło u podstaw naszej decyzji o rezygnacji, czyli postępowanie przewodniczącego komisji – mówi adwokat Piotr Barczak, jeden z siedmiu członków komisji rewizyjnej ORA w Warszawie, którzy podali się do dymisji podczas ostatniego zgromadzenia izby.

Reklama

Emilia Świętochowska: Dziekan warszawskiej ORA Paweł Rybiński powiedział, że na skutek „skrajnej nieodpowiedzialności” członków komisji rewizyjnej, których rezygnacja przesądziła o przerwaniu obrad zgromadzenia, rada będzie musiała wydać kolejne 200 tys. zł na następne dwa zgromadzenia. Czuje się Pan osobą nieodpowiedzialną?

Piotr Barczak: Nie rozumiem, dlaczego zarówno wypowiedź dziekana, jak i oświadczenie rady przesłane członkom izby, odnosi się jedynie do faktu dymisji członów komisji rewizyjnej, nie natomiast odnosi się do jej przyczyn. Dziekan swobodnie szafuje ocenami naszego postępowania, choć do chwili obecnej nie wypowiedział się publicznie na temat zachowania innych osób, które nas do rezygnacji zmusiły.


Pozostało jeszcze 61% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.