Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rezygnacja była jedynym możliwym wyjściem

01.04.2015, 07:06; Aktualizacja: 01.04.2015, 07:13

Z nieznanych mi powodów dziekan ostrze swojej krytyki wymierzył w członków komisji. Jego wypowiedzi zupełnie pomijają przy tym to, co legło u podstaw naszej decyzji o rezygnacji, czyli postępowanie przewodniczącego komisji – mówi adwokat Piotr Barczak, jeden z siedmiu członków komisji rewizyjnej ORA w Warszawie, którzy podali się do dymisji podczas ostatniego zgromadzenia izby.

Reklama

Emilia Świętochowska: Dziekan warszawskiej ORA Paweł Rybiński powiedział, że na skutek „skrajnej nieodpowiedzialności” członków komisji rewizyjnej, których rezygnacja przesądziła o przerwaniu obrad zgromadzenia, rada będzie musiała wydać kolejne 200 tys. zł na następne dwa zgromadzenia. Czuje się Pan osobą nieodpowiedzialną?

Piotr Barczak: Nie rozumiem, dlaczego zarówno wypowiedź dziekana, jak i oświadczenie rady przesłane członkom izby, odnosi się jedynie do faktu dymisji członów komisji rewizyjnej, nie natomiast odnosi się do jej przyczyn. Dziekan swobodnie szafuje ocenami naszego postępowania, choć do chwili obecnej nie wypowiedział się publicznie na temat zachowania innych osób, które nas do rezygnacji zmusiły.


Pozostało jeszcze 61% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.