Niedziela, 11 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dzień bezpłatnej pomocy jak akcja widmo

13.04.2015, 06:07; Aktualizacja: 13.04.2015, 14:27

Już tylko kilka dni zostało do odbywającego się pod honorowym patronatem prezydenta IX Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich. Tymczasem potencjalni adresaci akcji nadal nie wiedzą, do kogo mogą udać się po bezpłatną poradę, a niewykluczone, że w ogóle nie słyszeli o takim przedsięwzięciu.

Reklama

Kilka dni temu do Prawnika.pl zadzwoniła czytelniczka z prośbą o udzielenie jej porady prawnej. Takie rodzaju pytania kierowane są do redakcji bardzo często, więc jak zwykle uprzejmie odpowiedzieliśmy, że redakcja nie świadczy usług prawniczych, a dodatkowo zasugerowaliśmy, że już 18 kwietnia będzie można za darmo otrzymać pomoc w jednej z lokalnych kancelarii adwokackich w ramach dorocznej akcji po bono. Nasza czytelniczka nigdzie wcześniej nie słyszała o tym wydarzeniu, a kiedy zaczęła szukać związanych z nim informacji, nie znalazła żadnych bieżących, praktycznych informacji. Po przejrzeniu linków, które podpowiedziała jej internetowa wyszukiwarka, mogła mieć wprawdzie mocne podstawy, aby myśleć, że jest to inicjatywa poważna, prestiżowa i organizowana z rozmachem. Jak można sądzić inaczej, skoro Naczelna Rada Adwokacka na swojej stronie internetowej chwali się, że honorowy patronat nad nim objął sam prezydent Bronisław Komorowski, a prezes samorządu na łamach Dziennika Gazety Prawnej dowodzi, iż Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich jest naturalnym przejawem etosu pracy adwokata. Tym bardziej musiała się zatem zdziwić nasza czytelniczka, gdy nie udało jej się znaleźć w sieci nazwisk prawników, którzy wezmą udział w takiej chwalebnej akcji. A skąd mają o niej widzieć osoby, które ze względu na złą sytuacją życiową i materialną nie mają dostępu do internetu lub nie umieją się nim posługiwać, czyli, innymi słowy, grupą docelową adwokackiego przedsięwzięcia?


Pozostało jeszcze 67% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.