Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dzień bezpłatnej pomocy jak akcja widmo

13.04.2015, 06:07; Aktualizacja: 13.04.2015, 14:27

Już tylko kilka dni zostało do odbywającego się pod honorowym patronatem prezydenta IX Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich. Tymczasem potencjalni adresaci akcji nadal nie wiedzą, do kogo mogą udać się po bezpłatną poradę, a niewykluczone, że w ogóle nie słyszeli o takim przedsięwzięciu.

Reklama

Kilka dni temu do Prawnika.pl zadzwoniła czytelniczka z prośbą o udzielenie jej porady prawnej. Takie rodzaju pytania kierowane są do redakcji bardzo często, więc jak zwykle uprzejmie odpowiedzieliśmy, że redakcja nie świadczy usług prawniczych, a dodatkowo zasugerowaliśmy, że już 18 kwietnia będzie można za darmo otrzymać pomoc w jednej z lokalnych kancelarii adwokackich w ramach dorocznej akcji po bono. Nasza czytelniczka nigdzie wcześniej nie słyszała o tym wydarzeniu, a kiedy zaczęła szukać związanych z nim informacji, nie znalazła żadnych bieżących, praktycznych informacji. Po przejrzeniu linków, które podpowiedziała jej internetowa wyszukiwarka, mogła mieć wprawdzie mocne podstawy, aby myśleć, że jest to inicjatywa poważna, prestiżowa i organizowana z rozmachem. Jak można sądzić inaczej, skoro Naczelna Rada Adwokacka na swojej stronie internetowej chwali się, że honorowy patronat nad nim objął sam prezydent Bronisław Komorowski, a prezes samorządu na łamach Dziennika Gazety Prawnej dowodzi, iż Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich jest naturalnym przejawem etosu pracy adwokata. Tym bardziej musiała się zatem zdziwić nasza czytelniczka, gdy nie udało jej się znaleźć w sieci nazwisk prawników, którzy wezmą udział w takiej chwalebnej akcji. A skąd mają o niej widzieć osoby, które ze względu na złą sytuacją życiową i materialną nie mają dostępu do internetu lub nie umieją się nim posługiwać, czyli, innymi słowy, grupą docelową adwokackiego przedsięwzięcia?


Pozostało jeszcze 67% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.