Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Mahoniowe biurka poszły w odstawkę

Ewa Maria Radlińska24.04.2015, 00:00; Aktualizacja: 24.04.2015, 08:42

Jeżeli ktoś zaproponuje klientom bardzo niskie stawki za swoje usługi, to będzie musiał mierzyć się z tym w przyszłości. Stawek nie da się już bowiem później podnieść. Konkurowanie ceną jest drogą donikąd - mówi adwokat Karol Orzechowski od półtora roku prowadzący indywidualną kancelarię. I radzi, na co powinni zwrócić uwagę młodzi prawnicy, którzy dopiero startują w zawodzie.

Reklama

Ewa Maria Radlińska: W marcu odbył się egzamin adwokacki i radcowski, i jak wynika ze wstępnych wyników zdało go ponad 80 proc. prawników. Czy pan jako młody adwokat boi się konkurencji?

Karol Orzechowski, adwokat: Nie. Uczciwa konkurencja jest bardzo zdrowa dla rynku usług prawnych, tak dla klientów, jak dla samych prawników.

EMR: No ale podobno rynek jest już nasycony i nie ma pracy dla tych, którzy już się na nim zorganizowali, a co dopiero dla kolejnych?


Pozostało jeszcze 96% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

 • Wywiad

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.