Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

O sytuacji w Izbie Adwokackiej w Warszawie słów kilka, czyli zgromadzenie (i spory) czas zakończyć

12.06.2015, 07:16; Aktualizacja: 12.06.2015, 07:31

Czy reguły dużych korporacji bądź partii politycznych na dobre zagościły w samorządzie adwokackim? Mam nadzieję, że nie - pisze przed niedzielnym zgromadzeniem izby Anna Czepkowska-Rutkowska, sekretarz ORA w Warszawie.

Reklama

W najbliższą niedzielę 14 czerwca 2015 r. adwokaci Izby Adwokackiej w Warszawie będą kontynuować obrady zgromadzenia, które zostały przerwane 21 marca br. Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wielokrotnie informowała, że jej przedstawiciele nie będą wdawać się w spór medialny, który jest inicjowany przez niektóre środowiska samorządowe dążące do prowadzenia permanentnego konfliktu wewnątrz izby. W związku jednak z pojawianiem się co chwila publikacji prasowych, dezinformujących opinię publiczną na temat sytuacji w naszej izbie, chciałabym wyjaśnić, co się dzieje w stołecznej palestrze. W miarę możliwości nakreślę też, dlaczego tak się właśnie dzieje.


Pozostało jeszcze 89% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.