Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokaci dosłownie i między wierszami

12.06.2015, 09:53; Aktualizacja: 12.06.2015, 11:22

No to mamy w stolicy potyczkę na kampanie wizerunkowe samorządów prawniczych. Po radcach, którzy właśnie rozpoczęli drugi etap swojej akcji, za intensywny marketing zabrali się warszawscy adwokaci. I tuż przed niedzielnym zgromadzeniem izby odpalili kampanię pod hasłem „Adwokat – nikt nie zrobi tego lepiej”.

Reklama

W siedzibach sądów, prokuratur oraz wybranych urzędów pojawią się plakaty informujące o profesjonalizmie i cechach wyróżniających osoby będące adwokatami. Ponadto na portalach i w mediach społecznościowych zamieszczone zostaną, w przystępnej i interesującej szacie graficznej, informacje wskazujące na różnice pomiędzy adwokatami a doradcami prawnymi – mówi Michał Fertak, adwokat i zarazem rzecznik prasowy stołecznej ORA.

Te różnice dobitnie podkreśla choćby mem z myjącą zęby kobietą w wałkach na głowie (choć, co zabawne, w pełnym makijażu), która, wedle podpisu, jest „Jolką, starszą siostrą, doradcą prawnym ds. ubezpieczeń i odszkodowań”. Zdecydowanie mniej dosłowny i oszczędniejszy w formie jest plakat z głównym hasłem kampanii i zarysowanym konturem postaci adwokata. Właśnie tę pracę zobaczyć będzie można od dzisiaj na ulicach Warszawy. – Ten przekaz jest kierowany do bardziej wyrobionego odbiorcy. Dlatego szukaliśmy niesztampowej formy, czegoś, co przykuje uwagę i zaintryguje – tłumaczy mec. Fertak.


Pozostało jeszcze 29% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.