Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokaci dosłownie i między wierszami

12.06.2015, 09:53; Aktualizacja: 12.06.2015, 11:22

No to mamy w stolicy potyczkę na kampanie wizerunkowe samorządów prawniczych. Po radcach, którzy właśnie rozpoczęli drugi etap swojej akcji, za intensywny marketing zabrali się warszawscy adwokaci. I tuż przed niedzielnym zgromadzeniem izby odpalili kampanię pod hasłem „Adwokat – nikt nie zrobi tego lepiej”.

Reklama

W siedzibach sądów, prokuratur oraz wybranych urzędów pojawią się plakaty informujące o profesjonalizmie i cechach wyróżniających osoby będące adwokatami. Ponadto na portalach i w mediach społecznościowych zamieszczone zostaną, w przystępnej i interesującej szacie graficznej, informacje wskazujące na różnice pomiędzy adwokatami a doradcami prawnymi – mówi Michał Fertak, adwokat i zarazem rzecznik prasowy stołecznej ORA.

Te różnice dobitnie podkreśla choćby mem z myjącą zęby kobietą w wałkach na głowie (choć, co zabawne, w pełnym makijażu), która, wedle podpisu, jest „Jolką, starszą siostrą, doradcą prawnym ds. ubezpieczeń i odszkodowań”. Zdecydowanie mniej dosłowny i oszczędniejszy w formie jest plakat z głównym hasłem kampanii i zarysowanym konturem postaci adwokata. Właśnie tę pracę zobaczyć będzie można od dzisiaj na ulicach Warszawy. – Ten przekaz jest kierowany do bardziej wyrobionego odbiorcy. Dlatego szukaliśmy niesztampowej formy, czegoś, co przykuje uwagę i zaintryguje – tłumaczy mec. Fertak.


Pozostało jeszcze 29% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.