Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Lepiej by warszawscy adwokaci w mediach nie dyskutowali

12.06.2015, 16:04; Aktualizacja: 12.06.2015, 16:04

Łamy prasy nie są odpowiednim miejscem do dyskusji o przyszłości środowiska. Tak przynajmniej uważa część stołecznych adwokatów. W niedzielę podczas zgromadzenia warszawskiej izby przedstawiony ma być projekt uchwały programowej zawierający identyczne sformułowanie.

Reklama

W par. 4 dokumentu podkreśla się, że adwokaci powinni dbać o wizerunek, a występując publicznie, bądź publikując materiały prasowe nie mogą zapominać o zasadach obowiązujących wszystkich adwokatów i aplikantów - w szczególności w zakresie umiaru, taktu, koleżeństwa oraz szacunku dla osób wyrażających inne poglądy.


Pozostało jeszcze 41% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.