Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dlaczego minister dzwoni tylko do radców

18.06.2015, 15:44; Aktualizacja: 18.06.2015, 16:13
 • Wyślij
 • Drukuj

Prezes NRA Andrzej Zwara z komunikatu Krajowej Rady Radców Prawnych dowiedział się, że rozpoczęto prace nad zmianą rozporządzenia w sprawie opłat z tytułu zastępstwa procesowego. Napisano w nim, że informację na ten temat minister sprawiedliwości przekazał prezesowi samorządu radcowskiego telefonicznie. Szefowi palestry nie spodobało się, że sprawy ważne dla obu korporacji załatwia się w wieczornych indywidualnych rozmowach.

Reklama

W komunikacie zamieszczonym na stronie KIRP znalazła się informacja, że minister Borys Budka przez telefon zapewnił prezesa Dariusza Sałajewskiego, że "zlecił już prace w resorcie nad zmianą rozporządzenia w sprawie wynagrodzeń z tytułu zastępstwa procesowego", a w przyszłym tygodniu ma się spotkać z prezydium KRRP, aby omówić szczegóły.

Było to ogromnym zaskoczeniem dla prezesa Zwary, który o fakcie dowiedział się nie od samego ministra, ale z komunikatu KIRP, Jego zdaniem taki sposób komunikacji istotnych dla obu samorządów prawniczych zmian jest sprzeczny z wielokrotnymi apelami adwokatury o transparentność i wspólny udział w pracach legislacyjnych. Dlatego też zwrócił się ministra Budki o wyjaśnienie, jaki jest tryb procedowania resortu w sprawach kluczowych dla palestry.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.