Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dlaczego minister dzwoni tylko do radców

18.06.2015, 15:44; Aktualizacja: 18.06.2015, 16:13
 • Wyślij
 • Drukuj

Prezes NRA Andrzej Zwara z komunikatu Krajowej Rady Radców Prawnych dowiedział się, że rozpoczęto prace nad zmianą rozporządzenia w sprawie opłat z tytułu zastępstwa procesowego. Napisano w nim, że informację na ten temat minister sprawiedliwości przekazał prezesowi samorządu radcowskiego telefonicznie. Szefowi palestry nie spodobało się, że sprawy ważne dla obu korporacji załatwia się w wieczornych indywidualnych rozmowach.

Reklama

W komunikacie zamieszczonym na stronie KIRP znalazła się informacja, że minister Borys Budka przez telefon zapewnił prezesa Dariusza Sałajewskiego, że "zlecił już prace w resorcie nad zmianą rozporządzenia w sprawie wynagrodzeń z tytułu zastępstwa procesowego", a w przyszłym tygodniu ma się spotkać z prezydium KRRP, aby omówić szczegóły.

Było to ogromnym zaskoczeniem dla prezesa Zwary, który o fakcie dowiedział się nie od samego ministra, ale z komunikatu KIRP, Jego zdaniem taki sposób komunikacji istotnych dla obu samorządów prawniczych zmian jest sprzeczny z wielokrotnymi apelami adwokatury o transparentność i wspólny udział w pracach legislacyjnych. Dlatego też zwrócił się ministra Budki o wyjaśnienie, jaki jest tryb procedowania resortu w sprawach kluczowych dla palestry.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.