Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

W Warszawie odbył się protest adwokatów

30.06.2015, 11:38; Aktualizacja: 30.06.2015, 17:11
 • Wyślij
 • Drukuj

W akcji wzięło udział ok. 200 osób, które niosły plakaty i transparenty z hasłami takimi jak "Jesteśmy adwokatami ludzi, a nie swoich interesów" oraz "NIE dla bezpłatnej pomocy prawnej dla bogatych". Członkowie palestry maszerowali z togami przewieszonymi przez ramię.

Reklama

Dziekan izby adwokackiej w Warszawie Paweł Rybiński podczas demonstracji rozdawał petycję wystosowaną do premier Ewy Kopacz, w której zaapelował o wstrzymanie się z wprowadzaniem głębokich zmian podyktowanych kalendarzem politycznym, gdyż w jego ocenie obrócą się one przeciwko obywatelom. Chodzi tu przede wszystkim o rozwiązania zawarte w projekcie ustawy o nieodpłatnej pomocy przedsądowej, takie jak zezwolenie prawnikom bez tytułów zawodowych do uczestnictwa w programie oraz pozostawienie bez odpowiedniego wsparcia finansowego osób korzystających z sądowej ochrony. W petycji do szefowej rządu znalazł się również apel o szersze włączenie adwokatów w proces legislacyjny i dialog społeczny na temat problemów wymiaru sprawiedliwości.

AK/ESZA/EŚ

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.