Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

W Warszawie odbył się protest adwokatów

30.06.2015, 11:38; Aktualizacja: 30.06.2015, 17:11
 • Wyślij
 • Drukuj

W akcji wzięło udział ok. 200 osób, które niosły plakaty i transparenty z hasłami takimi jak "Jesteśmy adwokatami ludzi, a nie swoich interesów" oraz "NIE dla bezpłatnej pomocy prawnej dla bogatych". Członkowie palestry maszerowali z togami przewieszonymi przez ramię.

Reklama

Dziekan izby adwokackiej w Warszawie Paweł Rybiński podczas demonstracji rozdawał petycję wystosowaną do premier Ewy Kopacz, w której zaapelował o wstrzymanie się z wprowadzaniem głębokich zmian podyktowanych kalendarzem politycznym, gdyż w jego ocenie obrócą się one przeciwko obywatelom. Chodzi tu przede wszystkim o rozwiązania zawarte w projekcie ustawy o nieodpłatnej pomocy przedsądowej, takie jak zezwolenie prawnikom bez tytułów zawodowych do uczestnictwa w programie oraz pozostawienie bez odpowiedniego wsparcia finansowego osób korzystających z sądowej ochrony. W petycji do szefowej rządu znalazł się również apel o szersze włączenie adwokatów w proces legislacyjny i dialog społeczny na temat problemów wymiaru sprawiedliwości.

AK/ESZA/EŚ

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.