Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Mała podwyżka taks niczego nie zmienia

07.07.2015, 23:34; Aktualizacja: 07.07.2015, 23:59

Adwokatura ostro krytykuje projekt zmian w rozporządzeniu w sprawie opłat za czynności adwokackie i kosztów urzędówek. Jej zdaniem proponowane podwyżki czterech stawek mają charakter kosmetyczny i żadnym razie nie pozwalają adwokatom uniknąć ponoszenia ciężaru finansowania pomocy prawnej.

Reklama

W opinii do projektu nowelizacji rozporządzenia z 2002 r. Naczelna Rada Adwokacka jednoznacznie stwierdza, że podniesienie kilku stawek minimalnych, niewaloryzowanych od 2002 r., ma w rzeczywistości znaczenie marginalne. "Zmiany te utrzymują nadal sytuację wyjściową, to jest istniejącą od 2002 r., a sprowadzającą się do tego, że państwo przenosi na adwokatów swój obowiązek pokrywania kosztów pomoc prawnej" - czytamy w opinii.


Pozostało jeszcze 50% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.