Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Mała podwyżka taks niczego nie zmienia

07.07.2015, 23:34; Aktualizacja: 07.07.2015, 23:59

Adwokatura ostro krytykuje projekt zmian w rozporządzeniu w sprawie opłat za czynności adwokackie i kosztów urzędówek. Jej zdaniem proponowane podwyżki czterech stawek mają charakter kosmetyczny i żadnym razie nie pozwalają adwokatom uniknąć ponoszenia ciężaru finansowania pomocy prawnej.

Reklama

W opinii do projektu nowelizacji rozporządzenia z 2002 r. Naczelna Rada Adwokacka jednoznacznie stwierdza, że podniesienie kilku stawek minimalnych, niewaloryzowanych od 2002 r., ma w rzeczywistości znaczenie marginalne. "Zmiany te utrzymują nadal sytuację wyjściową, to jest istniejącą od 2002 r., a sprowadzającą się do tego, że państwo przenosi na adwokatów swój obowiązek pokrywania kosztów pomoc prawnej" - czytamy w opinii.


Pozostało jeszcze 50% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.