Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Palestra zrywa rozmowy z ministerstwem

22.07.2015, 11:17; Aktualizacja: 22.07.2015, 11:41

Naczelna Rada Adwokacka zdecydowała o wycofaniu swoich przedstawicieli z grupy roboczej pracującej nad projektem nowych rozporządzeń w sprawie opłat za czynności adwokackie i radcowskie. Adwokaci skarżą się, że rozmowy z resortem były pozoranctwem i były propagandową zagrywką ministra.

Reklama

Grupa robocza składająca się z przedstawicieli resortu sprawiedliwości, samorządu adwokackiego i radcowskiego zebrała się do tej pory dwa razy. Na drugim spotkaniu urzędnicy przedstawili swoje pomysły na podwyżki stawek, które prawnicy uznali za fikcyjne i nic nie znaczące. Skrytykowali zwłaszcza zaproponowany nowy sposób naliczania opłat, twierdząc, że oznaczałoby to jedynie usankcjonowanie dotychczas obowiązujących zasad wynagradzania za sprawy z urzędu. "Stawki maksymalne miały wzrosnąć o 1/3, ale zasadą zasądzania wynagrodzeń miało być jedynie dwie trzecie stawki maksymalnej." - czytamy w stanowisku NRA. 


Pozostało jeszcze 35% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.