Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Palestra zrywa rozmowy z ministerstwem

22.07.2015, 11:17; Aktualizacja: 22.07.2015, 11:41

Naczelna Rada Adwokacka zdecydowała o wycofaniu swoich przedstawicieli z grupy roboczej pracującej nad projektem nowych rozporządzeń w sprawie opłat za czynności adwokackie i radcowskie. Adwokaci skarżą się, że rozmowy z resortem były pozoranctwem i były propagandową zagrywką ministra.

Reklama

Grupa robocza składająca się z przedstawicieli resortu sprawiedliwości, samorządu adwokackiego i radcowskiego zebrała się do tej pory dwa razy. Na drugim spotkaniu urzędnicy przedstawili swoje pomysły na podwyżki stawek, które prawnicy uznali za fikcyjne i nic nie znaczące. Skrytykowali zwłaszcza zaproponowany nowy sposób naliczania opłat, twierdząc, że oznaczałoby to jedynie usankcjonowanie dotychczas obowiązujących zasad wynagradzania za sprawy z urzędu. "Stawki maksymalne miały wzrosnąć o 1/3, ale zasadą zasądzania wynagrodzeń miało być jedynie dwie trzecie stawki maksymalnej." - czytamy w stanowisku NRA. 


Pozostało jeszcze 35% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.