Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Czasem lepiej trochę stracić, by móc zyskać dużo więcej

Andrzej Zwara20.08.2015, 00:00; Aktualizacja: 20.08.2015, 13:26

Gdy przystępowaliśmy do grupy roboczej pracującej nad projektem nowych rozporządzeń w sprawach opłat za czynności adwokatów i radców prawnych, wierzyłem, że mamy wpływ na ich kształt, a minister ma wolę ich uczciwej zmiany. Rozczarowanie przyszło szybko - pisze prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Andrzej Zawara.

Reklama

Wiele ostatnio padło pytań i komentarzy odnośnie do decyzji Naczelnej Rady Adwokackiej, by zaprzestać dalszych negocjacji z ministrem sprawiedliwości w sprawie stawek wynagrodzenia za pomoc prawną świadczoną w sprawach z wyboru oraz z urzędu. Choć wydawało mi się, że argumenty NRA tłumaczące tę decyzję są klarowne, to jednak po lekturze kolejnych komentarzy doszedłem do przekonania, iż warto dodać kilka słów wyjaśnienia.


Pozostało jeszcze 85% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.