Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokat wrogów systemu

Michał Potocki21.08.2015, 09:22; Aktualizacja: 21.08.2015, 14:24

Jeśli w Rosji zaczyna się jakiś proces polityczny, można założyć, że w pewnym momencie pojawi się w jego kontekście nazwisko Marka Fiejgina. 44-letni prawnik rodem z Samary wie, jak kreować swój wizerunek medialny, by jego misja zdobyła rozgłos. Misja, bo obronę represjonowanych traktuje jako osobistą walkę z reżimem.

Reklama

Gdyby Rosja była państwem demokratycznym, Mark Zacharowicz spełniałby się jako polityk. Zresztą początkowo wszystko wskazywało na to, że pójdzie właśnie w tę stronę. Gdy pieriestrojka wkraczała w decydującą fazę, jako 18-latek wstąpił do Unii Demokratycznej, pierwszej otwarcie opozycyjnej partii w ZSRR, którą zakładała zmarła w ubiegłym roku dysydentka Walerija Nowodworska. „Jeśli uznać życie za nieuleczalną chorobę, lata 90. były dla mnie silnym lekarstwem od nudnej sowieckiej rzeczywistości. To był koktajl z niebezpieczeństwa i wolności” – pisał.


Pozostało jeszcze 87% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.