Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Czego Marcin D. może się spodziewać po palestrze

Ewa Maria Radlińska25.08.2015, 05:21; Aktualizacja: 25.08.2015, 10:52

Radosław Baszuk, adwokat, wiceprezes Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury: Bywa, że adwokaci popadają w zawiniony konflikt z prawem karnym. Wtedy reakcja samorządu musi być jednoznaczna i najczęściej kategoryczna. Niestety widziałem jednak i takie sytuacje, kiedy działania podejmowane przez organy ścigania nie zmierzały do ujawnienia rzeczywiście popełnionego przestępstwa.

Reklama

Prawnik.pl: W niedzielę CBA zatrzymało kilka osób, wśród których znalazł się trójmiejski adwokat Marcin D. Powodem zatrzymania miało być to, że podobno pan mecenas ma związek z wyłudzeniem środków publicznych na kwotę ponad 13 mln zł, oszustwem, kierowaniem grupą przestępczą i praniem brudnych pieniędzy. Ta informacja była we wszystkich ogólnopolskich mediach. I co w takiej sytuacji powinien zrobić samorząd adwokacki?


Pozostało jeszcze 89% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.