Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jest wniosek o zawieszenie mec. Dubienieckiego

26.08.2015, 22:37; Aktualizacja: 26.08.2015, 22:48

Rzecznik dyscyplinarny gdańskiej ORA złożył wniosek o zawieszenie trójmiejskiego adwokata w prawach wykonywania zawodu. Według nieoficjalnych informacji może on zostać rozpatrzony już w tym tygodniu.

Reklama

Już po zatrzymaniu mec. Dubienieckiego przez CBA Jakub Tekieli, rzecznik dyscyplinarny rady adwokackiej w Gdańsku, zapowiedział złożenie takiego wniosku wraz z wydaniem postępowania o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, jeśli prokuratura postawi adwokatowi zarzuty. W tym tygodniu mec. Dubieniecki usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, prania brudnych pieniędzy i oszustwa.


Pozostało jeszcze 27% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.