Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Podręcznik sporu

01.09.2015, 10:05; Aktualizacja: 01.09.2015, 11:08

Autorami wydanego właśnie przewodnika o prawie dla młodzieży są radcy prawni. Adwokatura uważa, że widać to w treści podręcznika i chce wyjaśnienia, dlaczego resort sprawiedliwości uprzywilejowuje zawód, którego przedstawicielem jest minister.

Reklama

Podręcznik "Przychodzi uczeń do prawnika..." to przygotowana w ramach projektu „Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu” książka, która ma pokazać uczniom, dlaczego znajomość prawa jest ważna, w jaki sposób chroni ono przed zagrożeniami oraz jak pomaga w życiu codziennym. Znalazły się w niej m.in. praktyczne informacje na temat pobierania plików ze stron internetowych, korzystania z mediów społecznościowych, podstaw praw konsumenckich oraz odpowiedzialności prawnej osób poniżej 18. roku życia. Składa się z dwóch części - skierowanej do uczniów szkół gimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.


Pozostało jeszcze 65% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.