Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rz: Przybywa niezadowolonych klientów

07.09.2015, 09:49; Aktualizacja: 07.09.2015, 09:57

Klienci składają coraz więcej skarg na adwokatów, ale liczba postępowań dyscyplinarnych utrzymuje się na tym samym poziomie.

Reklama

Klienci narzekają w szczególności na bierność rzeczników dyscyplinarnych. W jednej ze spraw krakowski adwokat, po wypowiedzeniu pełnomocnictwa przez klienta, uzależnił rozliczenie się z wpłaconych już przez niego pieniędzy oraz wydania potrzebnych dokumentów od wpłaty określonej sumy pieniędzy. W dodatku nadal posługiwał się nieważnym pełnomocnictwem. Krakowa ORA przez 19 miesięcy badała sprawę, ale klient nie uzyskał pomyślnego dla siebie rozstrzygnięcia.


Pozostało jeszcze 26% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.