Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rz: Przybywa niezadowolonych klientów

07.09.2015, 09:49; Aktualizacja: 07.09.2015, 09:57

Klienci składają coraz więcej skarg na adwokatów, ale liczba postępowań dyscyplinarnych utrzymuje się na tym samym poziomie.

Reklama

Klienci narzekają w szczególności na bierność rzeczników dyscyplinarnych. W jednej ze spraw krakowski adwokat, po wypowiedzeniu pełnomocnictwa przez klienta, uzależnił rozliczenie się z wpłaconych już przez niego pieniędzy oraz wydania potrzebnych dokumentów od wpłaty określonej sumy pieniędzy. W dodatku nadal posługiwał się nieważnym pełnomocnictwem. Krakowa ORA przez 19 miesięcy badała sprawę, ale klient nie uzyskał pomyślnego dla siebie rozstrzygnięcia.


Pozostało jeszcze 26% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.