Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

NRA ostrzega przed kolejnymi cyberatakami

08.09.2015, 10:33; Aktualizacja: 09.09.2015, 15:41

Z adresu "dominik.kusnierz@adwokatura.pl" są wysyłane maile z zawirusowanymi plikami. W domenie internetowej NRA Dominik Kus(ś)nierz nawet nie istnieje.

Reklama

Sygnały o próbach podszywania się pod adwokatów napłynęły do Naczelnej Rady Adwokackiej od potencjalnych klientów - kilku firm handlowych i osób fizycznych. Otrzymały one pocztą mailową wiadomość, której nadawca, czyli rzekomy adwokat, informuje, że "ze względu na brak kontaktu" przysyła w załączniku akt oskarżenia. W rzeczywistości plik jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem tzw. koniem trojańskim. A Dominik Kuśnierz, domniemany adwokat rozsyłający takie maile, nie widnieje na liście palestry.


Pozostało jeszcze 51% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.