Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

NRA ostrzega przed kolejnymi cyberatakami

08.09.2015, 10:33; Aktualizacja: 09.09.2015, 15:41

Z adresu "dominik.kusnierz@adwokatura.pl" są wysyłane maile z zawirusowanymi plikami. W domenie internetowej NRA Dominik Kus(ś)nierz nawet nie istnieje.

Reklama

Sygnały o próbach podszywania się pod adwokatów napłynęły do Naczelnej Rady Adwokackiej od potencjalnych klientów - kilku firm handlowych i osób fizycznych. Otrzymały one pocztą mailową wiadomość, której nadawca, czyli rzekomy adwokat, informuje, że "ze względu na brak kontaktu" przysyła w załączniku akt oskarżenia. W rzeczywistości plik jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem tzw. koniem trojańskim. A Dominik Kuśnierz, domniemany adwokat rozsyłający takie maile, nie widnieje na liście palestry.


Pozostało jeszcze 51% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.