Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kim jest obrońca Marcina Dubienieckiego?

Ewa Szadkowska11.09.2015, 00:00; Aktualizacja: 11.09.2015, 09:58

Ma głos radiowca i wzrost koszykarza. Jako obrońca Marcina Dubienieckiego Łukasz Rumszek musi się teraz wykazać nerwami pilota F-16.

Reklama

Z uwagi na swój młodzieńczy wygląd mec. Łukasz Rumszek bywa brany za studenta. W rzeczywistości ma 35 lat i w sądowych ławach zarezerwowanych dla adwokatów siada już niemal od dekady. Jest równolatkiem Marcina Dubienieckiego i nie jest to przypadkowa zbieżność. Obaj panowie byli na jednym roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego, razem też odbywali aplikację. Przyjaźnią się do dziś, spotykają na gruncie towarzyskim, ale również i zawodowym – Rumszek już nieraz pomagał koledze wyjść z kłopotów, które ten ściągał na siebie przez swój niewyparzony język i zamiłowanie do szybkiej jazdy.


Pozostało jeszcze 84% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.