Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokat smoleński ukarany

21.09.2015, 10:50; Aktualizacja: 21.09.2015, 11:23

Sąd dyscyplinarny warszawskiej ORA skazał Rafała Rogalskiego za krytyczną ocenę pracy gen. Krzysztofa Parulskiego odpowiadającego za śledztwo smoleńskie.

Reklama

W ocenie sądu dyscyplinarnego mec. Rogalski nie zachował "umiaru, współmierności i oględności" w swoich wypowiedziach medialnych z 2012 r. na temat sposobu prowadzenia śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej przez Naczelną Prokuraturę Wojskową, której gen. Parulski był wówczas szefem. Adwokat publicznie obciążył gen. Parulskiego odpowiedzialnością za nieprawidłowości i zaniedbania powstałe podczas prowadzenia śledztwa.


Pozostało jeszcze 47% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.