Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokaci w parlamencie

02.11.2015, 11:21; Aktualizacja: 02.11.2015, 11:41
 • Wyślij
 • Drukuj

Czternastu członków palestry uzyskało mandaty posła lub senatora.

Reklama

Do Sejmu dostali się: adw. Grzegorz Długi (Kukiz ’15), adw. Cezary Grabarczyk (Platforma Obywatelska), adw. Bartosz Kownacki (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Andrzej Matusiewicz (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Arkadiusz Mularczyk (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Piotr Pszczółkowski (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Kazimierz Smoliński (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Wojciech Szarama (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Małgorzata Wasserman (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Jacek Wilk (Kukiz’15) i adw. Małgorzata Wypych (Prawo i Sprawiedliwość).

Po raz pierwszy mandaty poselskie otrzymają także adwokaci: Grzegorz Długi, Piotr Pszczółkowski, Małgorzata Wasserman, Jacek Wilk i Małgorzata Wypych.

Senatorami zostali z kolei: adw. Zbigniew Cichoń (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Aleksander Pociej (Platforma Obywatelska) oraz adw. Piotr Zientarski (Platforma Obywatelska).

PS/źródło: adwokatura.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.