Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wniosek o przedłużenie aresztu mec. Dubienieckiemu

09.11.2015, 15:27; Aktualizacja: 09.11.2015, 16:00
 • Wyślij
 • Drukuj

Krakowska Prokuratura Apelacyjna złożyła w sądzie wniosek o przedłużenie aresztu adw. Marcinowi Dubienieckiemu o kolejne trzy miesiące.

Reklama

Takie same wnioski skierowała w stosunku do czwórki pozostałych podejrzanych. Z kolei w stosunku do całej piątki rozszerzyła zarzuty - o wyłudzenie kolejnego 1,5 mln zł z PFRON.

Adwokat Marcin Dubieniecki jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenie 14,5 mln zł z PFRON i pranie brudnych pieniędzy. Podobne zarzuty, w tym udziału w grupie przestępczej,ciążą także czwórce pozostałych podejrzanych.

-Wniosek o przedłużenie aresztu motywowany jest, jak poprzednio, obawą matactwa oraz wysoką karą, grożącą podejrzanym za zarzucane im czyny" – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Apelacyjnej prokurator Piotr Kosmaty.

PS/źródło: PAP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.