Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wniosek o przedłużenie aresztu mec. Dubienieckiemu

09.11.2015, 15:27; Aktualizacja: 09.11.2015, 16:00
 • Wyślij
 • Drukuj

Krakowska Prokuratura Apelacyjna złożyła w sądzie wniosek o przedłużenie aresztu adw. Marcinowi Dubienieckiemu o kolejne trzy miesiące.

Reklama

Takie same wnioski skierowała w stosunku do czwórki pozostałych podejrzanych. Z kolei w stosunku do całej piątki rozszerzyła zarzuty - o wyłudzenie kolejnego 1,5 mln zł z PFRON.

Adwokat Marcin Dubieniecki jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenie 14,5 mln zł z PFRON i pranie brudnych pieniędzy. Podobne zarzuty, w tym udziału w grupie przestępczej,ciążą także czwórce pozostałych podejrzanych.

-Wniosek o przedłużenie aresztu motywowany jest, jak poprzednio, obawą matactwa oraz wysoką karą, grożącą podejrzanym za zarzucane im czyny" – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Apelacyjnej prokurator Piotr Kosmaty.

PS/źródło: PAP

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.