Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokatura nie powinna bać się żadnego ministra

25.11.2015, 05:30; Aktualizacja: 25.11.2015, 05:33

Paweł Rybiński, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie: Mam ten komfort, że nie będę ubiegał się ponownie o fotel dziekana, więc trudno uznać, że rozmowa z panią jest obliczona na efekt wyborczy.

Reklama

Ewa Szadkowska: Relacje adwokatury z kolejnymi ministrami sprawiedliwości nie należą do najłatwiejszych?

Paweł Rybiński, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie: Adwokatura jako samorząd zawodowy zawsze była solą w oku władzy jako środowisko niezależne i, niejako z definicji stojące do władzy „w kontrze”. Paradoks jest jeden – obecne władze, myślę o okresie przynajmniej od 1997 r., w destabilizacji adwokatury, a właściwie całego wymiaru sprawiedliwości poszły dalej niż władze PRL. Minister sprawiedliwości jest reprezentantem władzy „na odcinku” wymiaru sprawiedliwości, więc każdorazowo realizuje jej wszystkie pomysły. Bardzo często są one motywowane wyłącznie politycznie i przez to szkodliwe.

ESZ: A gdzie była i jest adwokatura, która dostrzega te szkodliwe pomysły. Co z tym robi?


Pozostało jeszcze 89% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.