Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Tajemnica adwokacka potrzebuje większej ochrony

09.12.2015, 11:51; Aktualizacja: 09.12.2015, 12:09

4 stołecznych radców prawnych i 5 stołecznych adwokatów próbowano w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy zwolnić z tajemnicy zawodowej. W tym czasie doszło też do 3 przeszukań zarówno w kancelariach adwokackich jak i radcowskich. Takie dane padły podczas konferencji organizowane przez władze warszawskich adwokatów i radców pt. „Tajemnica adwokacka i radcowska – gwarancja praworządności państwa – rozwiązania de lege lata i postulaty de lege ferenda”.

Reklama

W ocenie uczestników wydarzenia, choć przedstawione liczby nie porażają, stanowią jednak jedynie czubek góry lodowej i świadczą o niepokojącej tendencji. Jakiej? Pokazują, że organy ścigana coraz śmielej próbują uderzać w istotę wykonywania zawodu adwokata i radcy prawnego. Nią jest zaś właśnie tajemnica.


Pozostało jeszcze 83% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.