Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

NRA chce opiniować nową ustawę o TK

15.12.2015, 15:58; Aktualizacja: 15.12.2015, 16:19
 • Wyślij
 • Drukuj

Już zwróciła się w tej  sprawie do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Reklama

PiS pracuje nad kolejną nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjny, która - jak to określił - ma mieć "charakter naprawczy".

Niewykluczone, że znajdzie się w niej zapis o obowiązku rozpatrywania spraw przez TK w pełnym składzie - informuje TVP Info.

Naczelna Rada Adwokacka wystąpiła więc z wnioskiem do marszałka Sejmu o umożliwienie jej wydania opinii w sprawie projektu tego aktu prawnego.

"Adwokatura ustawowo jest powołana do współdziałania w ochronie praw i wolności obywatelskich, zatem także do zabierania głosu w sprawie reformy konstytucyjnych mechanizmów ochrony tych praw i wolności. Do sytemu takich mechanizm należy także TK"- czytamy w wystąpieniu.

PS/źródło: NRA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.