Piątek, 21 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokatura o abolicji podatkowej

25.01.2016, 07:12; Aktualizacja: 25.01.2016, 07:13

Niedociągnięcia autorów projektu zmian w ordynacji podatkowej stwarzają zagrożenie, że obywatele będą ponosić konsekwencje swoich działań z przeszłości. To złamanie zakazu retroaktywności prawa - przestrzega Naczelna Rada Adwokacka.

Reklama

Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, który w ostatnich dniach grudnia 2015 r. wyszedł z ministerstwa finansów. Zakłada on m.in. utworzenie kontrowersyjnej instytucji Rady do Spraw Unikania Opodatkowania. Według projektu będzie się składać z trzech członków wskazanych przez ministra finansów, jednego jako przedstawiciela jednostek samorządu terytorialnego, jednego wskazanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych, jednego wyznaczonego przez ministra sprawiedliwości i jeszcze jednego wyznaczonego przez Radę Dialogu Społecznego.


Pozostało jeszcze 55% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Wymiar sprawiedliwości

  Sędziowie narażeni na obelgi

  Sędziowie narażeni na obelgi

  Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.