Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokatura o abolicji podatkowej

25.01.2016, 07:12; Aktualizacja: 25.01.2016, 07:13

Niedociągnięcia autorów projektu zmian w ordynacji podatkowej stwarzają zagrożenie, że obywatele będą ponosić konsekwencje swoich działań z przeszłości. To złamanie zakazu retroaktywności prawa - przestrzega Naczelna Rada Adwokacka.

Reklama

Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, który w ostatnich dniach grudnia 2015 r. wyszedł z ministerstwa finansów. Zakłada on m.in. utworzenie kontrowersyjnej instytucji Rady do Spraw Unikania Opodatkowania. Według projektu będzie się składać z trzech członków wskazanych przez ministra finansów, jednego jako przedstawiciela jednostek samorządu terytorialnego, jednego wskazanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych, jednego wyznaczonego przez ministra sprawiedliwości i jeszcze jednego wyznaczonego przez Radę Dialogu Społecznego.


Pozostało jeszcze 55% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.