Czwartek, 20 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokaci nakręcili film na temat zmian w k.p.k.

01.03.2016, 12:19; Aktualizacja: 01.03.2016, 13:17
 • Wyślij
 • Drukuj

Filmowa produkcja izby adwokackiej w Bydgoszczy, ukazująca najważniejsze zmiany w procedurze karnej po reformie, jest już dostępna w internecie.

Reklama

Projekt bydgoskich adwokatów, to zapis przebiegu procesu karnego przed sądem I instancji według zasad obowiązujących od 1 lipca 2015 r.

Jak podkreślają pomysłodawcy, głównym celem produkcji jest edukacja.

W symulowanym procesie udział wzięli adwokaci, sędzia i prokurator oraz aplikanci adwokaccy izby adwokackiej w Bydgoszczy. Scenariusz stworzony został przez adw. Izabelę Kosierb, zaś konsultantem filmu był prof. dr hab. Paweł Wiliński - członek Komisji Kodyfikacyjnej Postępowania Karnego.

Film można obejrzeć na kanale YouTube.

PS/źródło: ORA w Bydgoszczy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Wymiar sprawiedliwości

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Sędziowie narażeni na obelgi

    Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.