Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sławomir Zdunek drugim oficjalnym kandydatem na dziekana ORA w Warszawie

03.03.2016, 05:42; Aktualizacja: 03.03.2016, 08:14

Adwokat zapowiada uzdrowienie finansów izby i wdrożenie zasady społecznej pracy na rzecz samorządu. Jako dziekan nie zamierza pobierać jakiegokolwiek wynagrodzenia.

Reklama

Mecenas Zdunek zasłynął jako autor przyjętej w 2014 r. (wbrew stanowisku władz izby) uchwały zgromadzenia zmniejszającej obciążenie adwokatów na rzecz samorządu. – Po obniżeniu składki na 120 zł wielu działaczy wieszczyło rychły upadek naszej izby, co jak widać po przeszło 2 latach wcale się nie stało, funkcjonujemy normalnie jak dotychczas, a nasze oszczędności wzrosły o ponad 2 mln. zł – podkreśla mec. Zdunek.

Tłumaczy, że właśnie chęć kontynuowania zapoczątkowanych tamtą uchwałą zamian w strukturze finansowania samorządu adwokackiego zmotywowała go do startu. Wśród swoich głównych celów wymienia także zabezpieczenia potrzeb lokalowych ORA w Warszawie (dzięki remontowi i rozbudowie budynku przy ul. Lekarskiej 7 w Warszawie) oraz wdrożenie zasady społecznej pracy na rzecz samorządu.

Swoją kampanię zamierza prowadzić pod hasłem „Odpowiedzialna adwokatura – nowoczesny samorząd”. Zaznacza, że nie stoi za nim żadna ,,grupa wyborcza” zmierzająca do przejęcia władzy w izbie, a swój program opracował sam. – Nikogo nie promuję, ale też nikogo nie przekreślam. Widzę i cały czas będę widział możliwość współpracy z moimi oponentami dla dobra wszystkich – zaznacza. I dodaje: – Odpowiedzialny dziekan ORA w Warszawie nie może dzielić członków ORA na swoich wrogów i przyjaciół. Wszyscy powinni być traktowani przez niego jako współpracownicy służący mu radą i pomocą, dyskutujący jak równy z równym o aktualnych problemach i kierunkach ich rozwiązania.


Pozostało jeszcze 22% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.