Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sławomir Zdunek drugim oficjalnym kandydatem na dziekana ORA w Warszawie

03.03.2016, 05:42; Aktualizacja: 03.03.2016, 08:14

Adwokat zapowiada uzdrowienie finansów izby i wdrożenie zasady społecznej pracy na rzecz samorządu. Jako dziekan nie zamierza pobierać jakiegokolwiek wynagrodzenia.

Reklama

Mecenas Zdunek zasłynął jako autor przyjętej w 2014 r. (wbrew stanowisku władz izby) uchwały zgromadzenia zmniejszającej obciążenie adwokatów na rzecz samorządu. – Po obniżeniu składki na 120 zł wielu działaczy wieszczyło rychły upadek naszej izby, co jak widać po przeszło 2 latach wcale się nie stało, funkcjonujemy normalnie jak dotychczas, a nasze oszczędności wzrosły o ponad 2 mln. zł – podkreśla mec. Zdunek.

Tłumaczy, że właśnie chęć kontynuowania zapoczątkowanych tamtą uchwałą zamian w strukturze finansowania samorządu adwokackiego zmotywowała go do startu. Wśród swoich głównych celów wymienia także zabezpieczenia potrzeb lokalowych ORA w Warszawie (dzięki remontowi i rozbudowie budynku przy ul. Lekarskiej 7 w Warszawie) oraz wdrożenie zasady społecznej pracy na rzecz samorządu.

Swoją kampanię zamierza prowadzić pod hasłem „Odpowiedzialna adwokatura – nowoczesny samorząd”. Zaznacza, że nie stoi za nim żadna ,,grupa wyborcza” zmierzająca do przejęcia władzy w izbie, a swój program opracował sam. – Nikogo nie promuję, ale też nikogo nie przekreślam. Widzę i cały czas będę widział możliwość współpracy z moimi oponentami dla dobra wszystkich – zaznacza. I dodaje: – Odpowiedzialny dziekan ORA w Warszawie nie może dzielić członków ORA na swoich wrogów i przyjaciół. Wszyscy powinni być traktowani przez niego jako współpracownicy służący mu radą i pomocą, dyskutujący jak równy z równym o aktualnych problemach i kierunkach ich rozwiązania.


Pozostało jeszcze 22% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.