Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

O niezależności sądów i niezawisłości sędziów

03.03.2016, 12:34; Aktualizacja: 03.03.2016, 13:04
 • Wyślij
 • Drukuj

Na ten temat będą rozmawiać uczestnicy konferencji organizowanej przez Komisję Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Reklama

Czy nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, zamieszanie związane z wyborem nowych sędziów TK, a także czekająca nas w najbliższym czasie reforma ustroju sądów powszechnych mogą podważyć zasadę trójpodziału władzy? Na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć prelegenci.

Początek spotkania zaplanowano na godz. 10.00.

Miejsce konferencji: Biblioteka Uniwersytecka przy ul. Dobrej 56/66 w Warszawie (sala 316, 3 piętro).

PS/źródło: adwokatura.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.