Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adwokat członkiem rady ONZ ds. pomocy ofiarom tortur

04.03.2016, 15:55; Aktualizacja: 04.03.2016, 16:42
 • Wyślij
 • Drukuj

Adw. Mikołaj Pietrzak został powołany w skład pięcioosobowej Rady Dyrektorów Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Pomocy Ofiarom Tortur (z ang. Board of Trustees of the UN Voluntary Fund for Victims of Torture).

Reklama

Rada dyrektorów współpracuje z Biurem Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka. Jest odpowiedzialna za wypracowanie rekomendacji w sprawie przyznawania wsparcia finansowego projektów i działań pomocowych na rzecz ofiar tortur.

Adw. Mikołaj Pietrzak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, posiada również certyfikat Cambridge University Certificate in English and European Law. Zawód adwokata wykonuje od 2005 roku. Jest przewodniczącym Komisji Praw Człowieka przy NRA oraz członkiem warszawskiej izby adwokackiej.

W 2014 r. został członkiem Doughty Street Chambers z siedzibą w Londynie. Specjalizuje się w prawie karnym, w tym w postępowaniach dotyczących przestępstw gospodarczych oraz związanych z odpowiedzialnością przedsiębiorców. Posiada również doświadczenie w zakresie postępowań lustracyjnych oraz związanych z postępowaniem przed Instytutem Pamięci Narodowej.

Uczestniczy w postępowaniach przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, w tym z Helsińską Fundacją Praw Człowieka oraz Greenpeace Polska.

Jest również laureatem licznych nagród, m.in. im. Edwarda Wendego i złotych Paragrafów.

PS/źródło: adwokatura.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.