Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kampania wyborcza wśród warszawskich adwokatów nabiera rumieńców

Ewa Maria Radlińska07.03.2016, 06:17; Aktualizacja: 07.03.2016, 06:20

Nieważne ile funkcji adwokat będzie pełnił za wynagrodzeniem, czy ile wykładów w ramach doskonalenia zawodowego prowadził, powyżej 10 tys. zł nie będzie mógł żądać wynagrodzenia z kasy samorządu – deklaruje Michał Szpakowski, kandydat na członka ORA w Warszawie.

Reklama

Wybory do władz stołecznego samorządu adwokackiego już wkrótce tj. 23 kwietnia br. Oficjalnie o fotel dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie ubiegają się adwokaci: Grzegorz Majewski oraz Sławomir Zdunek. Pojawiła się również kandydatura adwokata Michała Szpakowskiego na członka ORA w Warszawie. Mec. Szpakowski popiera adwokata Grzegorza Majewskiego, realizując w szerokim zakresie program wyborczy mec. Majewskiego oraz grupy wspierających go adwokatów pt. „Wspólna Adwokatura #odNowa”, choć też - jak sam mówi - poza prezentowaniem wspólnej i spójnej wizji działalności izby, jak każdy kandydat, stawia sobie również cele indywidualne.

Program „Wspólna Adwokatura #odNowa” zakłada m.in. wdrożenie pakietu gospodarczego który obejmuje dostarczenie przez samorząd narzędzi ułatwiających wykonywanie zawodu, kształtowanie pozytywnego wizerunku adwokatury, reformę działalności izby a także uchwałę „kominową” zakładającą, że żaden adwokat nie może otrzymywać z budżetu składkowego izby miesięcznie więcej niż 10 tys. zł, oraz rozwiązanie spraw lokalowych izby.

Program, który chce Pan realizować zakłada, że żaden adwokat nie może otrzymywać z budżetu składkowego izby więcej niż 10 tys. zł miesięcznie. To jednak spora kwota. A kandydat na dziekana adw. Sławomir Zdunek zapowiada wdrożenie zasady społecznej pracy na rzecz samorządu i nie zamierza pobierać jakiegokolwiek wynagrodzenia. Co Pan na to?


Pozostało jeszcze 76% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.