Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Agata Rewerska wchodzi do gry o miejsce w samorządzie adwokackim

18.03.2016, 05:28; Aktualizacja: 18.03.2016, 08:51

Adwokat Agata Rewerska: Dzisiaj część adwokatów przepisuje się do radców prawnych widząc w samorządzie radcowskim i w wykonywaniu tego zawodu większe szanse dla siebie. Chodzi o możliwość wykonywania zawodu w oparciu o umowę o pracę, inny rozkład spraw z urzędu, wsparcie techniczno-informatyczne pracy radców. Zmieńmy to. Doprowadźmy do sytuacji, w której radcowie zaczną przepisywać się do adwokatury.

Reklama

Niedługo po uzyskaniu wpisu na listę adwokatów, zaczęła pani działać w komisji rewizyjnej. Za niewiele ponad miesiąc odbędą się wybory w stołecznej adwokaturze. Planuje pani kandydować?

Staram się być aktywna. Wydaje mi się, że jest to ważne. W związku z tym zamierzam kandydować na członka rady Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Z jakim programem?

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że zmienia się otaczająca nas rzeczywistość, zmienia się rynek, zmieniają się oczekiwania klientów, itd. W konsekwencji tego musi zmieniać się też nasze podejście do wykonywania tego zawodu. Ważne jest to, aby przy okazji tych zmian nie zgubić podstawowych wartości, które czynią z naszego zawodu zawód zaufania publicznego. Moim zdaniem w tworzeniu programu ważne są dwie rzeczy: to w jakim stopniu odzwierciedla on rzeczywiste potrzeby środowiska oraz to, czy realnie rzecz ujmując da się go zrealizować. Przygotowując się do wyborów pomyślałam, że dobrze byłoby wysondować problemy i oczekiwania koleżanek i kolegów związane z wykonywaniem codziennej pracy, a następnie znaleźć na nie jakieś remedium, które pozwalałyby adwokatom na dostosowanie się do rynku w sposób godny i zgodny z zasadami etyki. I z tego pomysłu narodziła się grupa i program #odNowa. To grupa adwokatów między 30 a 45 rokiem życia, która postanowiła podjąć wyzwanie i określić co warto zmienić i o zmianach czego warto rozpocząć dyskusję już dziś. Program zawiera pięć głównych kierunków obejmujących wsparcie adwokatury w zakresie wykonywania zawodu, udostępniania narzędzi rynkowych ułatwiających pracę od strony technicznej (pakiet gospodarczy), poszerzenie oferty szkolenia i doskonalenia zawodowego (w tym poprzez wykorzystanie sekcji praktyków prawa), reformę funkcjonowania izby od strony formalno-administracyjnej (reforma działalności) i w mojej ocenie jedną z najważniejszych kwestii, a mianowicie kształtowanie wizerunku adwokatury.


Pozostało jeszcze 70% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.