Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dziekan zielonogórskiej ORA zostaje na kolejną kadencję

13.04.2016, 12:45; Aktualizacja: 13.04.2016, 13:02
 • Wyślij
 • Drukuj

Adwokaci izby zielonogórskiej wybrali nowe władze na kolejne cztery lata. Dziekanem izby ponownie został wybrany adw. Krzysztof Szymański.

Reklama

Adw. Krzysztof Szymański będzie pełnił funkcję dziekana już szósty raz. W samorządzie adwokackim działa od ponad trzydziestu lat. Jest absolwentem WPiA UAM w Poznaniu. W latach 1975 -1978 był aplikantem adwokackim w izbie adwokackiej w Zielonej Górze. Od 1978 roku do chwili obecnej wykonuje zawód adwokata w tym mieście.

Od 1983 roku nieprzerwanie jest członkiem ORA. W roku 1989 został po raz pierwszy dziekanem okręgowej rady adwokackiej i pełnił tę funkcję przez dwie kadencje. Wybierany Funkcję tę pełnił również w latach 1998, 2001 i w 2013.

Odznaczony odznaką „Adwokatura Zasłużonym”.

Prezesem Sądu Dyscyplinarnego został wybrany z kolei adw. Maciej Mania, a adw. Maciej Klikowicz został przewodniczącym Komisji Rewizyjnej.

Po raz pierwszy po zmianie przepisów prawa o adwokaturze wybrano w wyborach bezpośrednich rzecznika dyscyplinarnego. Został nim adw. Błażej Kowalczyk.

PS/źródło: NRA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.