Czwartek, 8 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dziekan zielonogórskiej ORA zostaje na kolejną kadencję

13.04.2016, 12:45; Aktualizacja: 13.04.2016, 13:02
 • Wyślij
 • Drukuj

Adwokaci izby zielonogórskiej wybrali nowe władze na kolejne cztery lata. Dziekanem izby ponownie został wybrany adw. Krzysztof Szymański.

Reklama

Adw. Krzysztof Szymański będzie pełnił funkcję dziekana już szósty raz. W samorządzie adwokackim działa od ponad trzydziestu lat. Jest absolwentem WPiA UAM w Poznaniu. W latach 1975 -1978 był aplikantem adwokackim w izbie adwokackiej w Zielonej Górze. Od 1978 roku do chwili obecnej wykonuje zawód adwokata w tym mieście.

Od 1983 roku nieprzerwanie jest członkiem ORA. W roku 1989 został po raz pierwszy dziekanem okręgowej rady adwokackiej i pełnił tę funkcję przez dwie kadencje. Wybierany Funkcję tę pełnił również w latach 1998, 2001 i w 2013.

Odznaczony odznaką „Adwokatura Zasłużonym”.

Prezesem Sądu Dyscyplinarnego został wybrany z kolei adw. Maciej Mania, a adw. Maciej Klikowicz został przewodniczącym Komisji Rewizyjnej.

Po raz pierwszy po zmianie przepisów prawa o adwokaturze wybrano w wyborach bezpośrednich rzecznika dyscyplinarnego. Został nim adw. Błażej Kowalczyk.

PS/źródło: NRA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.