Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prezes NRA zaskoczony słabymi wynikami egzaminu adwokackiego

15.04.2016, 12:36; Aktualizacja: 15.04.2016, 12:50
 • Wyślij
 • Drukuj

Resort sprawiedliwości podał pierwsze rezultaty egzaminu adwokackiego. Są one słabsze niż w poprzednich latach. Gorsze rezultaty zaskoczyły szefa adwokatury.

Reklama

-Analizowałem kazus cywilny, z którym zdający mieli problem. Okazał się łatwy – miał bardzo prostą strukturę. Problem wydaje mi się, że leżał gdzie indziej. Wymogi rynku bardziej pchają warszawskich aplikantów w stronę gospodarczą. Prawdopodobnie nie mają z prawem rodzinnym do czynienia - tłumaczył Andrzej Zwara w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

W jego ocenie problem nie leży na pewno w kształceniu aplikantów. - Średnia zdających wynosiła dotychczas bowiem ponad 80 proc. - zaznaczył prezes NRA.

Dotychczas wyniki ogłosiły 4 spośród 34 komisji egzaminacyjnych. Pozytywny rezultat uzyskało:

- w Kielcach - 34 spośród 56 zdających, tj. około 61 proc.,

- w Poznaniu - 61 spośród 90 zdających, tj. około 68 proc.,

- nr 3 w Warszawie - 35 spośród 63 zdających, tj. około 56 proc.,

- nr 6 w Warszawie - 36 spośród 66 zdających, tj. około 55 proc..

PS/źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło:Media
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.