Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wybrano nowego dziekana warszawskiej ORA

23.04.2016, 19:48; Aktualizacja: 25.04.2016, 10:33

Został nim adwokat Grzegorz Majewski, który już pierwszej turze wyborów zapewnił sobie zdecydowane zwycięstwo.

Reklama

Nowy dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zdobył aż 676 głosów spośród 1057 adwokatów obecnych na zgromadzeniu. Jego konkurenci, adw. Łukasz Chojniak i adw. Sławomir Zdunek, uzyskali odpowiednio 207 i 159 głosów (15 głosów uznano za nieważne). Co prawda zwycięzca znany był już po pierwszej turze, ale adwokaci w sumie podchodzili do głosowania aż czterokrotnie. Pierwsze trzy próby trzeba było przerwać po kilkunastu sekundach, gdyż aplikacja do obsługi głosowania na tabletach się zawieszała.

Żaden z kandydatów nie porwał swoim wystąpieniem adwokatów, którzy w sobotę zgromadzili się w warszawskiej Hali Expo. Mec. Majewski w swoim przemówieniu skupił się nie na konkretnych propozycjach, które zamierza realizować jako dziekan, lecz na ogólnej wizji warszawskiej adwokatury. W jego zamyśle ma ona łączyć nowoczesność z tradycyjnymi wzorcami i wartościami. Nowy dziekan zapowiedział, że nie zamierza w niej robić rewolucji, lecz drogą ewolucji wprowadzać stopniowe zmiany. Za jego kadencji rada ma się bardziej skupić na potrzebach młodych adwokatów oraz uatrakcyjnieniu szkoleń aplikantów i adwokatów, a także bardziej otworzyć się na kobiety.


Pozostało jeszcze 46% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.