Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wybrano nowego dziekana warszawskiej ORA

23.04.2016, 19:48; Aktualizacja: 25.04.2016, 10:33

Został nim adwokat Grzegorz Majewski, który już pierwszej turze wyborów zapewnił sobie zdecydowane zwycięstwo.

Reklama

Nowy dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie zdobył aż 676 głosów spośród 1057 adwokatów obecnych na zgromadzeniu. Jego konkurenci, adw. Łukasz Chojniak i adw. Sławomir Zdunek, uzyskali odpowiednio 207 i 159 głosów (15 głosów uznano za nieważne). Co prawda zwycięzca znany był już po pierwszej turze, ale adwokaci w sumie podchodzili do głosowania aż czterokrotnie. Pierwsze trzy próby trzeba było przerwać po kilkunastu sekundach, gdyż aplikacja do obsługi głosowania na tabletach się zawieszała.

Żaden z kandydatów nie porwał swoim wystąpieniem adwokatów, którzy w sobotę zgromadzili się w warszawskiej Hali Expo. Mec. Majewski w swoim przemówieniu skupił się nie na konkretnych propozycjach, które zamierza realizować jako dziekan, lecz na ogólnej wizji warszawskiej adwokatury. W jego zamyśle ma ona łączyć nowoczesność z tradycyjnymi wzorcami i wartościami. Nowy dziekan zapowiedział, że nie zamierza w niej robić rewolucji, lecz drogą ewolucji wprowadzać stopniowe zmiany. Za jego kadencji rada ma się bardziej skupić na potrzebach młodych adwokatów oraz uatrakcyjnieniu szkoleń aplikantów i adwokatów, a także bardziej otworzyć się na kobiety.


Pozostało jeszcze 46% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.